מטבחים תעשייתים​

 

 

רשימת ציוד הכרחי למטבח מקצועי

 

רכישת ציוד למסעדה, קייטרינג, מטבח מוסדי או כל עסק הסעדה אחר היא השקעה כספית משמעותית, לכן חשוב לבחור אותו בחוכמה. להלן רשימה של הציוד שדרוש למטבח התעשייתי:

 

תנורי בישול, אפייה וצלייה:

לא צריך להסביר למה תנור הוא ציוד קריטי להצלחת מטבחים תעשייתים. אלא אם כן מדובר בעסק למזון נא או סושי, סביר להניח שהתנורים יהיו בשימוש יום – יומי להכנת כמויות מזון גדולות במיוחד. התנורים ישמשו לאפייה, צלייה ובישול של סוגי מזון שונים ולכן במטבח תעשייתי תהיה הפרדה לסוגי תנורים המותאמים לביצוע פעולות שונות.

לפני הקנייה של התנורים חשוב לדעת איזה סוג מזון יוכן במטבח ולכמה אנשים. במטבח התעשייתי נדרשים תנורים איכותיים במיוחד שיכולים לעמוד בעומס העבודה ולהמשיך לספק מנות אחידות באיכותן בכל יום. תנורים עם מערכות בקרה אלקטרוניות יאפשרו לשמור על רמת ביצועים אחידה ללא צורך בהתעסקות ובהתערבות מיותרת של הצוות .

 

ציוד קירור

לא פחות חשוב מציוד הבישול הוא ציוד הקירור של מטבחים תעשייתיים. של ציוד קירור היא חיונית ליעילות המטבח, הן מבחינת חסכון באנרגיה והן מבחינת קלות הכנת המזון. הסוגים השונים של יחידות קירור כוללים מקררים, מקפיאים, סלטיות, בלאסט צ'ילרים, חדרי קירור ועוד.

 

מעבד מזון

שלא כמו מעבד מזון ביתי, מעבד מזון מקצועי צריך לעמוד בעומס עבודה כבד, לכן חשוב להשקיע במעבד מזון עוצמתי ואיכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן. מעבדי מזון הם חלק משמעותי ברשימת ציוד למטבח התעשייתי והם עושים את כל ההבדל ביכולות הפריסה, חיתוך, קיצוץ, סחיטה ועיבוד המזון בכמויות גדולות.

 

כיריים גז

רוב המטבחים התעשייתים בוחרים להשתמש בכיריים גז עם מספיק מבערים להכנת מנות רבות בבת אחת. במטבח התעשייתי יש צורך בעמדת בישול מרכזית שתאפשר להכין את כל האוכל שקשור לפס החם. לצורן זה ניתן לקנות ליין בישול מותאם שכולל מבערי להבה, משטח צלייה, מחבת מתהפכת, עמדת צ'יפסרים, פסטה קוקר, בן מארי ועוד.

 

מדיחי כלים

כמויות הכלים וציוד הבישול שנמצאים בשימוש יום – יומי במטבח תעשייתי דורשת פתרונות הדחת כלים רציניים. יש ארבעה סוגים עיקריים של מדיחים לשימוש במטבח תעשייתי: מדיחים דלפקיים, מדיחי מסוע, מדיחים לתבניות, סירים ומחבתות ומדיחי כוסות וזכוכית.

 

אם אתם מחפשים , אנחנו בחברת ברון או.קי מספקים דגמים נבחרים של חברות מובילות בתחום. ברון או.קי מתמחים בכל מה שקשור לציוד מקצועי למטבח המוסדי כולל תנורים, כיריים, מדיחי כלים ועוד.

 

מטבחים תעשייתים

ציוד למטבח תעשייתי: רשימת הציוד ההכרחי למטבחים תעשייתיים

 

עסקי הסעדה זקוקים לתכנון קפדני במיוחד של המטבח שלהם על מנת להצליח. אחת המטלות המורכבות ביותר שיש להשלים לפני פתיחת עסק הסעדה היא בחירת הציוד המתאים למטבח המקצועי.

 

על מנת להצליח לספק מנות ברמה אחידה, במהירות וביעילות, עסק הסעדה זקוק למטבח מאובזר היטב. אך כשיש שפע כזה של מותגים, דגמים וספקים, קל להתבלבל בניסיון להפריד מה באמת הכרחי ומה יהפוך להוצאה מיותרת.

 

על מנת לעזור לכם בעולם המטבחים המקצועיים ולבחור ציוד למטבח תעשייתי הכנו רשימה של הפריטים החשובים ביותר שדרושים למטבח תעשייתי או מוסדי.

ציוד מקצועי למטבח ממגוון מותגים