מכונת קרח מקצועית​

מדריך לקניית מכונת קרח למטבח המקצועי

היכולת לייצר קרח בעזרת מכשיר שנמצא בכל בית עסק/ מסעדה / בית מלון/ אולם ארועים נראית היום מובנת מאליה. אבל עד שלהי המאה ה-19 קרח לשימוש ביתי נמכר מדלת לדלת על ידי מוכרי קרח ויוצר במפעלי קרח מיוחדים. המצאת המקפיא הביאה לקפיצה טכנולוגית משמעותית בתחום שהמשכה הוא המצאת מכונת הקרח המקצועית.

היום מכונת קרח היא חלק בלתי נפרד מרשימת הציוד החשמלי ההכרחי כמעט בכל מטבח מקצועי או עסק לממכר מזון. הקרח משמש להכנת משקאות וקירור וצינון של מזון ושתיה. בעסק מסחרי הוא דרוש בכמות גדולה ובאספקה רציפה על מנת לקהל לקוחות רחב.

 

בחירת מכונת קרח שמתאימה לצרכים של העסק שלך יכולה לייעל את השירות ולחסוך זמן וכסף. במאמר הבא תוכלו לקרוא על סוגים של מכונות לייצור קרח ולקבל לקניית מכונת קרח מקצועית.

 

 

 

 

 

 

 

איך פועלת מכונת קרח

מכונת קרח היא מכשיר לשימוש במטבח המקצועי או הביתי ליצור כמויות גדולות של קרח. זוהי למעשה מכונת לייצור קוביות קרח (או מכונת ק.קרח בקיצור) שזקוקה לחשמל ולאספקת מים קבועה כדי לייצר קוביות קרח.

 

המכונה פועלת בדומה למקרר על ידי עיבוי ואידוי של נוזל קירור ליצירת משטח קר. המים מוזרמים על גבי המשטח להכנת קוביות הקרח בשכבות שקופאות בהדרגה. שיטת הקפאה זו, בה המים קופאים בשכבות, מבטיחה יצירת קרח שקוף שלא כמו בהקפאה ביתית בה הקרח עכור יותר.

 

אחרי פרק זמן מוקצב מראש המכונה מפעילה מנגנון שמשחרר את קוביות הקרח האחידות בגודלן מהמגש אל תוך מיכל קרח. המיכל הוא מקום אחסון הקרח ממנו ניתן לאסוף בקלות את הכמות הרצויה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה חשוב לדעת לפני שקונים מכונה לייצור קרח

 

לפני שקונים מכונת קרח חשוב את הפרמטרים הבאים:

 

כמות הקרח הדרושה: נסו להעריך כמה קרח נדרש ביום עבודה ממוצע בעסק והתאימו את גודל המכונה והתפוקה שלה לצורך הזה ולעוד קצת. אין טעם להשקיע במכונה גדולה מדי שתצרוך הרבה חשמל ומים אם השימוש בקרח הוא נמוך יחסית, אך גם חבל להיקלע למצוקה יום- יומית ומחסור בקרח כיוון שלא הערכתם נכון את הכמות הדרושה לעסק.

 

התאמה לצנרת: מכונות קרח דורשות אספקת מים רצופה ולכן חשוב לבחור מכונה לייצור קוביות קרח שתתאים לצנרת הקיימת בעסק. התאמה לא נכונה עלולה להביא לנזילות ולפגיעה ביכולת יצור קוביות הקרח של המכונה. בנוסף, חשוב למקם את המכשיר בסמוך לפתח ניקוז כדי לאפשר ניקוז קל של מים עודפים.

 

בחירת סוג המכונה: ניתן למצוא מגוון רחב של מכונות קרח בייצור של חברות מובילות בתחום. הבחירה בסוג המכונה הנכון יכולה לעשות את כל ההבדל בעת משמרות עמוסות לכן, חשוב לשקול היטב את הסוג שיהיה נוח ביותר לשימוש. ניתן למשל לקנות מכשיר קוביות קרח שיושב על הדלפק או מכשיר קרח שיושב מתחת לדלפק בהתאם למקום הפנוי, אופן השימוש והנגישות הנדרשת.

 

אם מכונת קרח לעסק שלכם, הגעתם למקום הנכון. אנחנו בחברת ברון או.קיי מספקים מהחברות המובילות בתחום. הצוות שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם לבחור את המכונה המתאימה ביותר עבור העסק שלכם.

מכונת קרח מקצועית
ציוד מקצועי למטבח ממגוון מותגים